Bli glad i magen
Förra veckan började vi arbetslivet på Strömma igen. Visst jobbar jag lite innan det också men jag väljer att inte åka till Strömma under januari månad. Vi behöver helt enkelt en paus från varandra. Det brukar göra susen med en liten paus och när vi väl var tillbaka i huset så började det med storstädning. Vi fick en vattenläcka innan jul och huset såg ut som kriget. Under loppets gång förra veckan så började det spritta i kroppen ju längre tiden gick.
Jag älskar när jag kommer i inspirationsstim. Det liksom spritter i hela kroppen.
Jag rensar ut sånt som inte gör mig glad eller onödiga prylar. Huset ska nu fyllas med sånt som är lite galet och gör mig glad. Ni kommer få följa lilla resan såklart.
Mina kompisar på We are Laja och jag har dragit igång en liten turné i Sverige. Mitt mål är att få igång fler företag att våga ta hand om sina sociala medier, jag träffar så många som bara ser det som en stor börda, jag vill sprida enkelheten och möjligheterna kring det, superspännande tycker jag.
Idag ska jag kurera mig, har åkt på något liknande hlasfluss trots att jag tog bort mina mandlar i tonåren. Får bli en dag med ett hav av arbetsansökningar.
Allt gott till Er!
Kommentera gärna:
Senaste inläggen
Senaste kommentarer
-
Lovis Johnsson » Bli en del av Strömma!: ”Hej! Jag är intresserad av erat jobb, jag fyller 16 år nu i sommar och har tidi..”
-
Maria Rosenqvist » Bli en del av Strömma!: ”Hej, skriver för att reka lite, vi har sommarboende i Varberg och har en kille m..”
-
MarianneB » Ett hav av grislampor: ”Wow, så fint, gleder meg til å komme innom en gang igjen:) Elsk!! Elsk!!”
-
Eva » Farmers Market 2017: ”Den vackra stickade tröjan till höger på sista bilden i inlägget... var kommer d..”
-
Isabelle » Den där mattan...: ”Hej!! SÅ snygg matta, har ni fortfarande kvar den? Finns den i större storlekar?”