Bli glad i magen

Förra veckan började vi arbetslivet på Strömma igen. Visst jobbar jag lite innan det också men jag väljer att inte åka till Strömma under januari månad. Vi behöver helt enkelt en paus från varandra. Det brukar göra susen med en liten paus och när vi väl var tillbaka i huset så började det med storstädning. Vi fick en vattenläcka innan jul och huset såg ut som kriget. Under loppets gång förra veckan så  började det spritta i kroppen ju längre tiden gick. 
Jag älskar när jag kommer i inspirationsstim. Det liksom spritter i hela kroppen.
Jag rensar ut sånt som inte gör mig glad eller onödiga prylar. Huset ska nu fyllas med sånt som är lite galet och gör mig glad. Ni kommer få följa lilla resan såklart.

Mina kompisar på We are Laja och jag har dragit igång en liten turné i Sverige. Mitt mål är att få igång fler företag att våga ta hand om sina sociala medier, jag träffar så många som bara ser det som en stor börda, jag vill sprida enkelheten och möjligheterna kring det, superspännande tycker jag. 

Idag ska jag kurera mig, har åkt på något liknande hlasfluss trots att jag tog bort mina mandlar i tonåren. Får bli en dag med ett hav av arbetsansökningar.

Allt gott till Er!

Kommentera gärna:

Senaste inläggen

Senaste kommentarer

  • Maria » Att jobba med barn:  ”Jag är så glad att få dela mitt fantastiska vittnesbörd. Mitt liv förändrades to..”

  • Angie Barella » Att jobba med barn:  ”Jag och min exman hade alltid lyckats vara vänliga efter vår skilsmässa i februa..”

  • Victoria Enzo » Att jobba med barn:  ”Jag är bara upprörd över att jag har blivit lurad så många gånger. Tack Dr Ilekh..”

  • vVanessa Arvid » Att jobba med barn:  ”Jag heter Vanessa Arvid. Jag visste aldrig att människor kunde vara så snälla, o..”

  • Nira » Att jobba med barn:  ”Hej, jag heter Nira. Jag var i ett förhållande med Anderson i flera år, men han ..”

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln