Elden, värmen och kärleken

Vad är det med den där elden? Farlig, värmande och magisk.
Den kan förrolla mig och hallucinera bort tid och rum.
Jag älskar att samla vänner och stå där kring elden, prata, sjunga eller bara vara tysta.
Varenda gång den där elden tänds är det som att man bläddrar till nästs kapitel, nu börjar en ny episod och kreativiteten får kraft och vingar.
Alla borde ha en eldtunna i sin närhet. Alla borde få uppleva den magiska värmen, doften och känslan, alla!

  • Maria » Att jobba med barn:  ”Jag är så glad att få dela mitt fantastiska vittnesbörd. Mitt liv förändrades to..”

  • Angie Barella » Att jobba med barn:  ”Jag och min exman hade alltid lyckats vara vänliga efter vår skilsmässa i februa..”

  • Victoria Enzo » Att jobba med barn:  ”Jag är bara upprörd över att jag har blivit lurad så många gånger. Tack Dr Ilekh..”

  • vVanessa Arvid » Att jobba med barn:  ”Jag heter Vanessa Arvid. Jag visste aldrig att människor kunde vara så snälla, o..”

  • Nira » Att jobba med barn:  ”Hej, jag heter Nira. Jag var i ett förhållande med Anderson i flera år, men han ..”