Österlen
Barnen och jag styrde kosan mot Österlen. Jag har faktiskt aldrig vart där tidigare. Vi körde genom härligt lantbrukslandskap och kände livet i oss en stund. Det blev mycket fika, god pizza på kaffesrosteriet och fina stunder med dom där töserna som jag längtat efter hela sommaren. Vi bodde på Talldungens gårdshotell. Härlig plats med väldans god frukost och en matsal som måste upplevas. Resan gick vidare mot Vimmerby och Astrid Lindgrens verk.
Vi stannade till på Mandelmanns där vi kunde jagat fjärilar i evighet...
-
Maria » Att jobba med barn: ”Jag är så glad att få dela mitt fantastiska vittnesbörd. Mitt liv förändrades to..”
-
Angie Barella » Att jobba med barn: ”Jag och min exman hade alltid lyckats vara vänliga efter vår skilsmässa i februa..”
-
Victoria Enzo » Att jobba med barn: ”Jag är bara upprörd över att jag har blivit lurad så många gånger. Tack Dr Ilekh..”
-
vVanessa Arvid » Att jobba med barn: ”Jag heter Vanessa Arvid. Jag visste aldrig att människor kunde vara så snälla, o..”
-
Nira » Att jobba med barn: ”Hej, jag heter Nira. Jag var i ett förhållande med Anderson i flera år, men han ..”